Ez a bomba érkezett, hogy felkavarja a Barcelonai Nagydíj vendégszeretetét. Miközben a 2026-os szezon átigazolási piaca lassan megmerevedettnek tűnt, Montmeló pályáinak folyosóin hirtelen egy teljesen őrült feltevés alakult ki: vajon Fernando Alonso visszatérne az Alpine csapatához?
A szikra a CANAL+ mikrofonján keresztül érkezett, közvetítője Franck Montagny volt. Híres arról, hogy őszinte beszédéről és gyakran éles intuícióiról, a korábbi Forma-1-es pilóta óriási vihart kavart a francia istálló jövője és a második ülés körüli jelenlegi blokád körül.
« A Colapinto Alpine-nál való aláírásra várunk. Ha várunk, csak egy jó ok miatt van: Alonso visszatérése! »
„A Colapinto Alpine-nál való aláírásra várunk. Ha várunk, csak egy jó ok miatt van: Alonso visszatérése!” ð¤¯
Franck Montagny ebben a transzferben nagyon hisz ð±#BarcelonaGP #F1 pic.twitter.com/NPiVpPj6JS
— CANAL+ F1® (@CanalplusF1) June 13, 2026
Szerinte az Alpine passzív hozzáállása Franco Colapinto hosszú távú jövőjének 100%-os hivatalossá tételéivel kapcsolatban valójában hátsó színfalakon zajló tárgyalásokat takar a kétszeres világbajnok spanyol pilótával.
Időzítés, amely felvet kérdéseket
Ha ez a pletyka annyira felkavarja a paddockot, annak az az oka, hogy a francia csapat pilótapárjának stabilizálását övező homályra támaszkodik, miközben Barcelonában Franco Colapinto és Pierre Gasly teljesítménye is arra utal, hogy a csapat egy második lélegzetet keres.
Ennek a váratlan blokádnak fényében felmerül a lehetőség, hogy az Asturias bikája visszatérjen az Alpine-hoz egy utolsó fejezetre, amely épp technikai forradalmát kezdi, és Mercedes ügyfélcsapatává válik — ezt a fejleményt a megfigyelők elgondolkoztatja. Még kiderül, hogy Flavio Briatore, aki visszatért az Alpine-hoz, és Alonso történelmi kapcsolata alapján is ismert, a kulisszák mögött megkísérli-e a száz év egyik legnagyobb húzását.
Kép forrása: Aston Martin F1 Team
