F1 Barcelonai Nagydíja: Briatore örül Gasly és Colapinto pontjainak, és gratulál Hamiltonnak a győzelméhez

Az Alpine vasárnap a Barcelonai Nagydíjon a 2026-os F1-ben rosszul kezdődött. Pedig Franco Colapinto és Pierre Gasly egyaránt pontszerző helyen végzett. Ez a francia csapatnak megerősíti a konstruktőri világbajnokságban ötödik helyét, és mosolyt csal Flavio Briatore arcára.

Franco Colapinto számára a rajtrács 13. pozíciója volt megadva, Pierre Gasly pedig a 14. helyen vágte össze az indulást; az Alpine számára kilátástalan volt, hogy a Barcelonai-Catalunya pályáról a hetedik futamhoz a két autó pontszerző legyen a világbajnokság értékelésében ezen a napon. Ettől függetlenül a francia istálló mindkét pilótája kiválóan hajtotta végre a versenyt: Gasly a hetedik, Colapinto pedig a tizedik helyen végzett. Összesen hét pont, ami jó hír Flavio Briatore számára:

A csapat szép felzárkózást mutatott, figyelembe véve, honnan indultunk ma. A top tízen túlra indulva végül mindkét monopost pontokra ért, ez jó művelet… Gratulálok Pierre-nek és Franco-nak az együttműködésükért és a csapatmunkájukért annak érdekében, hogy maximalizáljuk az eredményünket és a lehető legtöbb pontot szerezzük, ami továbbra is a legfontosabb prioritásunk.

Az Alpine fejlesztése a kvalifikációk során

Azonban az Alpine olasz vezérigazgatója meghatározza a következő versenyek számára a teendőket:

A mi autónk vasárnap versenyképesebbnek tűnik, mint szombaton, és gyorsan meg kell találnunk a megoldásokat a teljesítmény javítására„.

A számítás egyszerű. Ha Pierre Gasly és Franco Colapinto jobban el tudnak helyezkedni a rajtrácson, könnyebben szerezhetnek jelentős pontokat, sőt dobogóra is juthatnak. Ez a 2026-os szezon célja.

Flavio Briatore gratulál Lewis Hamiltonnak

A vasárnapi futamon a két Alpine pontszerzése mellett a Barcelonai F1 Nagydíj legfontosabb eseménye természetesen Lewis Hamilton Ferrarinál aratott első győzelme volt, harminc évvel azután, hogy Michael Schumacher az olasz istálló első győzelmét megszerezte. Flavio Briatore üdvözölte a hét hétszeres világbajnokát visszakerülését a csúcsra:

„Gratulálok a Ferrari-nak és Lewis-nak a győzelemhez. Mindig csodálatos látni egy bajnokot, mint Lewis, a dobogó legmagasabb fokán, így gratulálok nekik ehhez a fantasztikus futamhoz.

A 2026-os Barcelonai F1 Nagydíj videóösszefoglalója

Fotó:

Tóth Mihály avatar

Szólj hozzá!