MotoGP Csehország Nagydíja: Jorge Martin a mentális erejére támaszkodik a sérülés legyőzéséért ezen a hétvégén

Fizikailag legyengültként, miután tíz nappal ezelőtt Magyarországon történt a lenyűgöző karambol, Jorge Martin a 2026-os MotoGP Nagydíjat a Cseh Köztársaságban megrendezésre kerülő futam felé halad, fogait összeszorítva. Nem áll 100%-os fizikai állapotban, de teljes mértékben jelen lesz fejben, és megpróbálja úgy alakítani a hétvégét, hogy az legyen a plusz erő, amelyre szüksége van egy kiemelkedő teljesítmény érdekében.

A Magyar Nagydíj fájdalmas nyomokat hagyott a világbajnoki szezon múltjában a 2024-es világbajnok számára. Egy brutális, tömeges bukásba csapódtak bele az első kanyarban a Balaton Parkban, és a spanyol versenyzőt hát- és jobb láb területén éles sérülések, zúzódások sújtották. Míg az orvosi vizsgálatok nem mutattak törést, ezek a sérülések komolyan megnehezítették a felkészülését a múlt hét során. Ezzel a fizikai kihívással szemben Jorge Martin úgy érzi, hogy a hétvége kulcsa nem az izmai ereje, hanem a feje ereje lesz:

Nem leszek 100%-ban fizikailag, de teljesen jelen leszek fejben, és megpróbálom úgy alakítani, hogy ez legyen az a plusz erőm, amelyre szükségem van egy jó hétvégéhez.”

A kihívás annál is nagyobb, mert Brnóban dupla büntetést is ki kell töltenie Long Lap formájában, a Magyarországon történt ütközés miatti felelőssége miatt. Olyan pályán, amely ilyen igényes és történelmi jellegű, a Cseh Köztársaságon, Jorge Martín a karaktere erejére támaszkodva igyekszik egy jó eredményt elérni:

„Brno egy olyan pálya, amelyet kedvelek, és ez a bajnokság egyik legikonikusabb nyomvonalai közé tartozik… Az utóbbi napokban nagyon sokat edzettem, és a csapattal dolgoztam a Nagydíj előkészítésén, tehát már alig várom, hogy elkezdjem.”

Program, időpontok és TV-csatornák a MotoGP 2026-os Cseh Nagydíjához

SZAKASZ TV CSATORNA NAP IDŐPONT

Fénykép forrása : PSP/Lukasz Swiderek

Tóth Mihály avatar

Szólj hozzá!