MotoGP Csehország Nagydíja: Ai Ogura első pole pozíciójára adott reakciója

Kiemelkedő kvalifikációs teljesítményével Ai Ogura nem rejtette el az örömét, miután megszerezte karrierje első pole pozícióját a MotoGP-ben. A japán pilóta ma délután az élről indulhat a sprint futamon, és holnap a Nagydíjon, jogos ambíciókkal.

Bár ez számára történelmi pillanat, a pole-győztes józanul gondolkodik. Tudja, hogy a hétvégi két futamon éles lesz a verseny, de józan magabiztossággal tekint az esélyeire egy nagy eredmény elérésére.

„Nagyon boldog vagyok ezzel a pole pozícióval. Ez az első pole-pozícióm a MotoGP-ben. Fantasztikus kör volt, tényleg örülhetünk, de még mindig hiányzik belőlem valami a pálya bizonyos szakaszain, ezért ma délután és holnap néhány dolgot hozzá kell igazítani.”

Éles verseny figyelése

Bár a rajtrácson mutatott előnyével szemben a japán pilóta tisztában van a mezőny színvonalával. A háta mögött több olyan favorit áll, akik erőteljesen versenyeznének, és a piros lámpák kialvásakor kemény ellenfeleik lesznek.

„A sprint futamon teljesen más körülmények lesznek, és a reggel mért tempó nagyon jó volt. Azt hiszem, jó helyezésekért harcolhatok, de azért sok gyors pilóta van, úgyhogy majd látjuk.”

 Fotó: PSP/Lukasz Swiderek

 

Tóth Mihály avatar

Szólj hozzá!