Az élről indulva Ai Ogura megvalósította a jelenlegi kiváló formáját, és a Csehország Nagydíj Sprint futamában egy gyönyörű második hellyel rukkolt elő. Ez az eredmény jelentős lépést jelent a fiatal japán pilóta számára, aki ezáltal megkapja ezt az első dobogót ezen a szombati sprintexercen.
Miután briliánsan ellenállta Marc Márquez támadásainak a körök során, a pole pozícióból induló Ogura a célvonalat a győztes Francesco Bagnaia mögött érte el. Ez a stabil teljesítmény megerősíti, hogy innentől számolni kell vele az élmezőnyben.
« Holnap újabb esélyem lesz »
Ai Ogura arca egyszerre volt elégedett és rendkívül összpontosított a további eseményekre, eltökélve, hogy a mai tapasztalatokat felhasználva még jobb teljesítményt nyújtson a fő futamon.
« Úgy gondolom, a futam végén talán egy kicsivel többet ki tudtam volna hozni magamból, de így van, holnap újabb esélyem lesz, megpróbálom »
Az első dobogóval a zsebében és a rajtból kiinduló ideális pozícióval a japán versenyzőnek óriási esélye nyílik arra, hogy Brnóban vasárnap ezt a próbát sikerre vigye.
„Holnap is lesz egy újabb esélyem, ezért meg fogom próbálni.”
Ai Ogura első dobogója sprint futamon #CzechGP | #MotoGP pic.twitter.com/g6T9slSrjn
Fotó: PSP/Lukasz Swiderek
