A kvalifikációs szakasz után, amely kissé csalódottá tette az ötödik hely a rajtrácson, Marc Márquez nagyszerűen rendezte a sorokat a Cseh Köztársaság Nagydíj sprintversenyében. A spanyol pilóta egy remek csata végén szilárd harmadik helyet ért el Ai Ogura ellen.
Ez az eredmény visszahozza a mosolyt a nyolcszoros világbajnokra, és különösen kiváló pontszerzést jelent a címért folyó harcban, hiszen értékes pontokat gyűjtött közvetlen riválisaival szemben.
« Nagyon örömöt okozó ez a 3. hely »
Marc Márquez nem rejtette el elégedettségét, hogy dobogóra állhatott, miután mindent kiadott a pályán, megerősítve Brno hétvégéje eleje óta látott jó versenytempóját.
« Nagyon örülök ennek a 3. helynek. Úgy vélem, a puha keverékű gumival indítani volt a helyes opció, dolgozunk a holnapért és javulni a futamra. »
Ennek a teljesítménynek köszönhetően a spanyol elűzi a délelőtti frusztrációt, és a holnapi Nagydíjat teljesen visszanyert magabiztossággal és kiváló alapokkal várja, hogy újabb nagy eredményt érjen el.
🟦„Nagyon örülök ennek a 3. helynek.”
Jó pontokat szerzett Marc Márquez a bajnokságban ⛳ #CzechGP | #MotoGP pic.twitter.com/ZSvagDflz0
— CANAL+ MotoGP™ (@CanalplusMotoGP) June 20, 2026
Fotó: PSP/Lukasz Swiderek
