Csehország Nagydíja: Marc Márquez reakciója – Nagyon elégedett a 3. hellyel

A kvalifikációs szakasz után, amely kissé csalódottá tette az ötödik hely a rajtrácson, Marc Márquez nagyszerűen rendezte a sorokat a Cseh Köztársaság Nagydíj sprintversenyében. A spanyol pilóta egy remek csata végén szilárd harmadik helyet ért el Ai Ogura ellen.

Ez az eredmény visszahozza a mosolyt a nyolcszoros világbajnokra, és különösen kiváló pontszerzést jelent a címért folyó harcban, hiszen értékes pontokat gyűjtött közvetlen riválisaival szemben.

« Nagyon örömöt okozó ez a 3. hely »

Marc Márquez nem rejtette el elégedettségét, hogy dobogóra állhatott, miután mindent kiadott a pályán, megerősítve Brno hétvégéje eleje óta látott jó versenytempóját.

« Nagyon örülök ennek a 3. helynek. Úgy vélem, a puha keverékű gumival indítani volt a helyes opció, dolgozunk a holnapért és javulni a futamra. »

Ennek a teljesítménynek köszönhetően a spanyol elűzi a délelőtti frusztrációt, és a holnapi Nagydíjat teljesen visszanyert magabiztossággal és kiváló alapokkal várja, hogy újabb nagy eredményt érjen el.

Fotó: PSP/Lukasz Swiderek

 

Tóth Mihály avatar

Szólj hozzá!