Csehország MotoGP Nagydíja: Alex Márquez visszatér, kockázatos tét

Álex Márquez kész visszaszállni a Gresini motorjára a MotoGP Cseh Nagydíja keretében ezen a hétvégén. Mindössze egy hónappal az impozáns katalániai balesete után. Ennek ellenére orvosi jóváhagyásra lesz szüksége, mielőtt visszatérne a pályára.

Alex Márquez hosszú távollétének oka a május közepén történt baleset Barcelonában gyökerezik. Miközben az élen harcolt, Marc Márquez öccse teljes sebességgel ütközött Pedro Acosta KTM-jével, akit egy brutális motorhiba sújtott az egyenesben. A becsapódás rendkívüli erővel történt, összetörte Ducatit, és azonnali piros zászlót okozott.

 A orvosi értékelés rendkívül súlyosnak bizonyult: a jobb kulcscsonttörés, amelyet aznap este meg is operáltak, plusz egy nyaki C7-es csigolya törése. Olaszországban Michele Pirroval, majd Magyarországon Iker Lecuona-val helyettesítették, és a Gresini csapat kiscsapatának pilótája úgy döntött, hogy sieti a visszatérését.

Harminchárom nap a gyógyítás ellen

A visszatérés gyorsasága pontosan az, ami a paddock figyelmét felkeltette. Normál körülmények között egy nyaki csigolya teljes gyógyulása minimálisan hat hét teljes pihenést igényel. Brno felé történő érkezés 33 nappal a baleset után egyértelműen a teoretikus orvosi ütemterv ellen küzd:

“Az, hogy az ESZPÁN európai spanyol reméli, hogy egy hónap hiány után alkalmassá nyilvánítják.”

Bien que son médecin personnel en Espagne l’ait autorisé à voyager après de derniers examens encourageants, la décision finale appartiendra au médecin officiel du MotoGP lors de la visite médicale réglementaire. S’il obtient le feu vert, le pilote devra immédiatement se frotter aux exigences physiques du tracé de Brno, un juge de paix qui ne fera aucun cadeau à son corps encore convalescent.

 Fotó: PSP/Lukasz Swiderek

Tóth Mihály avatar

Szólj hozzá!