„Jász-Nagykun-Szolnok megye városaiban az autóbuszos közösségi közlekedés hálózati elemeinek komplex fejlesztése”
című ÉAOP-3.1.4/A-11-2012-0003 számú nyertes pályázata által
Megítélt Európai Unió által nyújtott támogatás: 381 926 736.- Ft
Elszámolható összköltség: 402 028 144.- Ft
A pályázat megvalósításával a Középkelet-magyarországi Közlekedési Központ Zrt. leányvállalataként a Jászkun Volán Zrt. folytatja rendszerfejlesztési programját. A Jászkun Volán Zrt. az Észak-Alföldi Operatív Program Közösségi közlekedés fejlesztése tárgyú pályázathoz az ÉAOP-3.1.4/A-11 kódszámú pályázati felhívás alapján pályázatot nyújtott be 2012. áprilisban.
A pályázat olyan komplex elektronikus jegyértékesítési, pályaudvari épületrekonstrukciós, utastájékoztatási és térfigyelő rendszer fejlesztés megvalósítására irányul, amelynek stratégiai célja az utasbarát, magas színvonalú és akadálymentesített szolgáltatások megvalósítása, kiterjesztése a Jászkun Volán Zrt. teljes szolgáltatási területén. A projekt többek között magába foglal egy jelentős infrastruktúra-fejlesztést, valamint a mai kor kihívásainak megfelelő utas tájékoztatási technológia kiépítését. A Jászkun Volán Zrt. már a projekt tervezésekor felkereste az érintett városok vezetőit és közösen mérték fel a térség lakosainak, utasainak igényeit. A beruházás jelentős szolgáltatási színvonal emelkedéssel jár, és reményeink szerint hozzájárul a szolgáltatásainkat igénybe vevők komfortosabb mindennapi utazásához.
A megvalósítás két ütemben zajlik, ennek megfelelően két közbeszerzést bonyolítottunk le. Az első az építési részre vonatkozott, melynek tartalma: Karcag, Kunszentmárton, Tiszafüred és Törökszentmiklós városokban az autóbusz-állomások épületrekonstrukciója. Ennek kiemelt elemei az épület, valamint a közlekedő utak burkolatának felújítása, továbbá az infokommunikációs és fizikai akadálymentesítés teljes körű megvalósítása.
Tiszafüred, autóbusz-állomás: meglévő autóbusz állomás épület felújítási, átalakítási és komplex akadálymentesítési munkái (hasznos alapterület összesen: 319,82 m², az átalakítással érintett alapterület: 43,54 m², a felújított váróterem + közlekedő: 72,36 m², vizes csoportok kialakítása, komplex akadálymentesítés, meglévő külső járdaburkolat felújítása).
Karcag, autóbusz-állomás: meglévő autóbusz állomás épület felújítási, átalakítási és komplex akadálymentesítési munkái: (hasznos alapterület összesen: 433,05 m², járulékos alapterület: 138,35 m², vizes csoportok kialakítása, komplex akadálymentesítés, meglévő külső burkolatrendszer teljes körű felújítása).
Kunszentmárton, autóbusz-állomás: meglévő autóbusz állomás épület felújítási, átalakítási és komplex akadálymentesítési munkái: (hasznos alapterület összesen: 292,61 m², az átalakítással érintett alapterület: 25,20 m², a felújított váró: 70,18 m², vizes csoportok kialakítása, komplex akadálymentesítés, meglévő külső burkolatrendszer teljes körű átalakítása).
Törökszentmiklós, autóbusz-állomás: meglévő autóbusz állomás épület felújítási, átalakítási és komplex akadálymentesítési munkái: (hasznos alapterület összesen: 305,76 m², az átalakítással érintett alapterület: 76,45 m², a felújított váró: 87,47 m², vizes csoportok kialakítása, komplex akadálymentesítés, meglévő külső járdaburkolat felújítása).
Az utasaink szeptembertől ezen autóbusz-állomások teljes egészét igénybe vehették.
A megvalósítás során cél volt, hogy a szeptemberi iskolakezdésre az építési munkák elkészüljenek. Három helyszínen ez sikerült is Törökszentmiklóson, Tiszafüreden és Karcagon már a műszaki átadás-átvétel is lezajlott. Az építési munkák kivitelezője a Szilasi és Társa Kft.
A beruházás második lépcsője az állomási dinamikus utastájékoztatás megvalósítása és térfigyelő rendszer kiépítése.
Projekt célja: az állomási, dinamikus utastájékoztatás, valamint térfigyelő rendszer kiépítése. A fejlesztés 11 település - Jászberény, Törökszentmiklós, Kunszentmárton, Mezőtúr, Kisújszállás, Karcag, Tiszafüred, Jászapáti, Kunhegyes, Túrkeve és Abádszalók - autóbusz-állomását érinti.
A fejlesztés eredményeként a pályaudvari utastájékoztatás során biztosított lesz az érkező és induló járatinformációk dinamikus adatokon alapuló vizuális és audio-alapú szolgáltatása. Ennek érdekében 9 db LCD kijelző vezérlővel, 1 db pályaudvari LCD integráció (Jászapáti), 47 db 2 soros indítóállási LED-kijelző, 10 db pályaudvari vezérlés, hangosítás kerül kiépítésre.
A térfigyelő rendszer, a biztonsági kamerák alkalmazásának célja a kiépítendő informatikai, utastájékoztató rendszer, valamint az utasok, autóbuszok, és az épület védelme: Törökszentmiklós, Kunszentmárton, Tiszafüred, Karcag, Kisújszállás, Mezőtúr, Jászapáti, Kunhegyes, Túrkeve, Abádszalók, Jászberény autóbusz-állomásokon.
Az utastájékoztatási és térfigyelő rendszer kivitelezője a T-Systems Magyarország Zrt.